28 квітня, 2021

 Тиждень духовності

 

 

 

 

Урок з християнської етики у 6 класі "Біблійні притчі"

 

Книжкова виставка до тижня духовності

 
Благодійна ярмарка 
 

26 квітня, 2021

26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, що був запроваджений у вересні 2003 року на саміті СНД за ініціативою тодішнього президента України Леоніда Макаровича Кучми і підтримано Радою глав держав СНД. «26 квітня 1986 року о 1-23-47 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що а 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році», – так згадував цю подію у своїй статті «Чорнобильська катастрофа» Володимир Лук’янюк.

Чорнобильська катастрофа настільки глобальна, що їй присвоїли 7-ий рівень небезпеки за міжнародною шкалою ядерних подій (INES). Потужний витік радіації «пофарбував» ліс поблизу Чорнобильської АЕС в яскраво-рудий колір. З того часу він називається «Рудий ліс». В той період «фарбувалась» в рудий колір і білизна, яку вивішували господині просушити після прання на своїх балконах Києва та подвір’ях в селах Київської області. Як зазначає Алла Кальніченко в своїй статті «Земля тривоги нашої»: «Ця аварія призвела до забруднення понад 145 тис. км2 території України, Білорусії та Російської Федерації. В наслідок катастрофи постраждало близько 5 млн людей, забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тис. населених пунктів цих трьох країн. Із них в Україні – 2218 селищ та міст із населенням близько 2,4 мільйона. Вплив Чорнобильської катастрофи відчули на собі Швеція, Норвегія, Польща, Великобританія та інші країни. Радіоактивні ізотопи переміщувалися на тисячі кілометрів від ЧАЕС і в травні 1986 року спостерігалися в усіх країнах північної півкулі, на акваторіях Тихого, Атлантичного та Північного Льодовитого океанів».

Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи в пам’яті народній подвиг ліквідаторів. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.

У фонді нашої бібліотеки є чимало видань, що назавжди збережуть в історії правдиву інформацію про цю екологічну катастрофу.

В школі протягом дня було проведено ряд заходів: радіолінійка, флешмоб, виставка малюнків, книжкова виставка, бесіда про Чорнобильську трагедію з використанням лепбука.


 

22 квітня, 2021

День Землі та довкілля

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня, в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди, проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру — символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів. І водночас — це заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі.

Спілкування з природою просто дає нам радість. Чому? Мабуть тому. що природа — це невичерпне джерело краси, яка не може залишити байдужою навіть найчерствішу людину. Травинка, що вперто пробивається крізь сірий асфальт, громаддя гір, ширяння орла або політ бджоли, нічні співи солов'я або вигин лебединої шиї, безодня нічного зоряного неба — все це несе в собі невичерпний заряд краси. І все це таке близьке і дороге людському серцю.

До Дня Землі і Довкілля із читачами була проведена бесіда «Майбутнє Землі у твоїх руках». Читачі розглянули такі важливі питання екологічного характеру, як забруднення атмосфери, проблеми гідросфери, відповідальності за майбутнє планети Землі, привернення уваги суспільства і кожної людини до глобальних проблем людства, проблем охорони навколишнього середовища, збереження біологічного і ландшафтного різноманіття та поліпшення санітарного стану довкілля.

Давайте лілеїти і берегти нашу природу, нашу Землю, збагачувати та робити щось не тільки за для себе, а й для інших! Думати не тільки про сьогоднішній день, ай про завтрашній.

Адже в цьому світі нікому і ніщо не належить, і ніхто не має права щось приборкувати за для себе. Якщо кожен із нас буде дотримуватися цих пріоритетів – нам вдасться зберегти природу і все живе на Землі! Не забувайте, що наша доля – це доля нашої рідної Землі.

1Land.jpg (720×960)

 

09 квітня, 2021

Посвята першокласників в читачі бібліотеки

В нашій шкільній бібліотеці пройшло свято «Посвята першокласників в читачі». Учні з нетерпінням чекали цього дня, вивчили всі букви і навчились виразно читати. Під час заходу бібліотекар познайомила дітей з бібліотекою, провела огляд літератури, діти розгадували загадки, обговорювали свої улюблені казочки.

 Головним завданням було ознайомити дітей з правилами користування бібліотекою, а також, як правильно користуватися книгою. Усі з радістю взяли участь у вікторинах. Діти обговорили  правила охайного поводження з книгою, дали обіцянку берегти, любити і читати книги, дружити з ними, аби не осоромити дане їм сьогодні  звання «Почесний читач бібліотеки».  Вони вибрали собі для читання в бібліотеці різні книжечки і взяли їх додому, щоб прочитати.

Першокласники приєдналися до дружньої сім’ї читачів. Книги, як мудрі і вірні друзі, допомагають нам підкорювати всі вершини, ведуть нас дорогами незвіданого. Читаючи їх, ми з кожним днем стаємо мудрішими, добрішими, кмітливішими.

Бібліотекар привітала своїх читачів із посвятом і сподіваємося, що вони будуть частими відвідувачами нашої бібліотеки, а значить черпатимуть знання з глибокої та мудрої криниці - книги.

 

Акція "Допоможи пернатим друзям"

1 квітня, вся планета відзначала Міжнародний день птахів. Наші молодші друзі першими приносять звістку про довгоочікувану весну. Неможливо уявити наше життя без пернатих друзів.

Щорічно ми проводимо акцію "Допоможи пернатим друзям". І цього року наші школярі долучилися до акції. Хоч ми і перебували на віддаленому навчанні та добрі справи не мають карантину. Домівки, зроблені нашими учнями, чекають на господарів.

Пам'ятаймо, що турбота про птахів — це частинка нашого життя.

 

День пам’яті та примирення

Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою. У 1941 році почалася найстрашніша, найближча, найдорожча - Велика Вітчизняна. Кажуть, без величезних втрат, нацистів було не зупинити ...

День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День Перемоги) відзначається згідно Закону України № 315-VIII від 9 квітня 2015 р.

У ліцею під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» проведено заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення, Дню Перемоги над нацизмом в Європі.

Для учнів початкових класів були проведені уроки пам’яті «Мужність і відвага крізь покоління», на яких висвітлили  події Другої світової  війни та бойовий шлях, що пройшов український народ за роки війни. А також бібліотекар і вчитель історії Рильчук С.Г. провели бібліотечну година для учнів 10 класу «Тих днів не змовкне слава». Метою якої було виховувати у дітей почуття патріотизму; поважне відношення до історичної пам’яті свого народу; моральну культуру учнів, розвивати здатність відчувати, співпереживати, вміння слухати оточуючих. Під час заходу учні та педагоги розповідали про важкі часи війни,  незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу. Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину.

До цієї визначної події в шкільній бібліотеці завжди оформляється книжкова виставка, яка розповідає про героїзм та незламність наших співвітчизників у грізні роки Другої світової війни.