Історія ліцею

 Школа- це простір життя дитини. Тут вона не готується до життя, а повноцінно живе…

 

Вчитись у школі прагнемо всі,

Ми красноїльці – майбутнє землі.

Потрібна державі опора міцна

Вершити діла на землі для добра.


Присягаймо пам’ятати ювілейні дні шкільні,

Зрозумійте, мами й тати, - школа дала все в житті.


Тому ми сьогодні знання здобуваєм,

І вивчене все ми до купи складаєм.

Ми будемо нести знання по землі,

Які засвітили для нас вчителі.

 

До знань і до праці, до добра ми йдемо,

І знання ми шкільні, як скарб, несемо.

Та щоб Україна сильніша була,

Потрібні знання і найкращі діла.

 

Село Красноїлля засновано в XVІІ столітті. Перша письмова згадка про село датується 1661 роком. 

Наша школа була заснована в 1827 році як Красноїлівська початкова школа. В 1950 році - реорганізована в семирічну, в 1960 році – у восьмирічну, в 1966 році – в середню.

Школа – це соціальний інститут, де виховують громадянина, українця, господаря. Кожна оцінка - результат  наполегливої праці учасників освітнього процесу, а бажання учитись - неодмінна умова перебування у школі.

Школа будує свою освітню програму, виходячи із принципів саморозвитку учнів, підвищення їхньої особистої відповідальності за результати навчання, за життєві досягнення. У школі реалізується ідея створення не тільки освітнього, але й комунікативного середовища, тобто простору для продуктивного спілкування і взаємодії, що поєднує дітей і дорослих та дозволяють їм розвиватися і реалізовувати свої можливості.

Гасло учасників освітнього процесу - «Пишайся школою і зроби все, щоб вона пишалася тобою».
Мета школи «Поєднання загальноосвітньої та початкової професійної підготовки в умовах сільської школи».
Навчальна мета "Формування компетентності учасників освітнього процесу через впровадження інноваційних педагогічних технологій".
Виховна мета "Формування життєвих компетенцій учнів у вимірі освітніх інновацій сучасної сільської школи".
Ні в кого не виникає сумніву, що прогрес цивілізації багато в чому залежить від геніальних, талановитих, обдарованих людей, що працюють у школі, тому допомагати талантам в інтересах всього суспільства. 
Гордістю педагогічного колективу є участь учнів в олімпіадах, конкурсах, фестивалях, акціях. Щороку учні нашої школи стають призерами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з предметів, а також переможцями ІІ етапу Міжнародного дитячого конкурсу ім. П. Яцика. 
Вокальна група дівчат та  танцювальний гурток «Едельвейс» щороку беруть участь в обласному огляді художньої самодіяльності та в багатьох святкуваннях села і району. В школі діє гурток "Гуцульські традиції", учасники якого зуміли відтворити традиції гуцульської коляди та є неодноразовими призерами конкурсів, постійними гостями різдвяних святкувань як в селі, так і за його межами.
Особливістю є зайнятість кожного учня тією чи іншою мірою відповідальність кожного учня за якусь окрему ділянку роботи, що неодмінно веде до виховання в учня соціальної активності, допомагає йому реалізувати себе, самоствердитись, вчить правильно і з користю для себе організувати свій вільний час.
Ми прагнемо відродити призабуті народні традиції, шляхом залучення учнів до пошукових робіт та захисту матур. 
Традиційним для нашої школи є звіт про участь у молодіжному русі "Моя земля – земля моїх батьків". Маючи значні досягнення у відродженні історії краю, його традицій, ремесел, ми поділились своїми надбаннями. Одним із заходів було проведено свято "Фестиваль ремесел", під час якого учні та батьки презентували свої роботи, проводили майстер-класи, відтворювали традиції нашого села.
На базі школи проводився обласний семінар вчителів української мови та літератури, гостями нашої школи були члени Гуцульської Ради, учасники обласного семінару районних голів профспілок, директори шкіл Путильського району.
Цікавою сторінкою з життя школи є активна участь вчителів і учнів у самодіяльному народному театрі ім. Г.Хоткевича.
Члени пошуково-етнографічного клубу «Горяни», який діє з 1993 року, побудували свою роботу на основі молодіжного руху "Моя земля – земля моїх батьків". Кожний учнівський колектив, обравши один із напрямків цього руху працює під гаслом "Без минулого нема майбутнього".
Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій, мальовничій землі, в краю Черемоша й Прута на славній Верховинщині. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки – тут наше коріння, що сягає сивої давнини.
Де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі.  І наше завдання - не дати замулитися і пересохнути нашим національним джерелам. Нехай вони поповнюються і дадуть життя сотням чистих струмочків, які збагатять наші душі.

Немає коментарів:

Дописати коментар