26 жовтня, 2020

Міжнародний день шкільних бібліотек

Відзначається з 1999 р. у четвертий понеділок жовтня за ініціативою ЮНЕСКО з метою підкреслити ключову роль шкільних бібліотек у справі навчання та виховання дітей. «Хто любить книгу, той ніколи не буде відчувати нестачу відданого друга, рятівника та порадника, веселого товариша, дійсного утішителя» (Барроу). Шкільна бібліотека – це один зі структурних підрозділів сучасного освітнього закладу (школи). Шкільна бібліотека – це як перший учитель, від якого залежить дуже багато. Якого читача ми виховаємо, таким він і буде. Все закладається з дитинства. «Читання дітей – одна з найважливіших перспектив духовності, інтелекту культури нації. Для майбутнього кожної нації особливо важливо, як відбувається процес входження дітей у світ книжкової культури». Бібліотека – це утворення в найрізніших проявах, в широкому і вузькому розумінні цього слова. «Без хорошої бібліотеки немає хорошої школи».

В цей день учні молодших класів взяли участь у конкурсі замальовок "Я і моя бібліотека".

 

 

 

22 жовтня, 2020

ДЯКУЄМО ЗА ПОДАРОВАНІ КНИГИ

Здійснюйте добро, поки ви існуєте!

Дені Дідро

Чи хтось буде заперечувати, що хороша бібліотека є книжковим відображенням Всесвіту?! Мабуть, ні. Поки живе бібліотека – живе народ, адже вона – скарбниця всіх багатств духу людського.

Книга здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. У гарній книзі можна знайти однодумців, з нею можна гарно провести вечір, не почуватися одиноким.

Дарування книг у бібліотеку — це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. Дарунки книг у бібліотеку — це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. А факт надходження дарів у бібліотеку — це показник престижу бібліотеки, її місця у суспільному житті. Учні, вчителі та шкільний бібліотекар щиро вдячні за книги, отримані в дар бібліотеці від голови районної ради Шкіндюка Івана Юрійовича, та висловлює Вам свою подяку за внесок у формування фонду бібліотеки. Отримані видання присвячені духовній культурі, тобто це підручники з християнської етики для учнів 1 - 11класів . Ці книги є справжнім скарбом для читачів, які хочуть вирости добрими, чуйними і справедливими. Така увага до бібліотеки радує, надихає і читачів, і працівників бібліотеки. Адже нові книги це завжди свято для широкого читацького загалу.

Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані  книги, бо впевнені – вони знайдуть своїх читачів та будуть їм корисними, стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки, допоможуть у забезпеченні освітнього процесу, відродженні культури та духовному зростанні. Віримо, що добрі справи завжди повертаються добром.


 

20 жовтня, 2020

Міжнародний день кухаря і кулінара

Щорічно 20 жовтня кулінари всього світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день кухаря і кулінара, який був заснований конгресом Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році. До цієї дати відділом виробничої літератури був підготовлений захід «20 жовтня – Міжнародний день кухаря і кулінара».

Кухня народів світу - це не лише розмаїття продуктів, але й поєднання їх видів, смаку та кольору, способи приготування, стиль життя, традиції тощо. Якщо Ви хочете навчитися смачно готувати або довершити свої кулінарні здібності, ця виставка - для Вас! Вона допоможе Вам сміливо експериментувати, виявляти творчість, безмежну фантазію, створювати особливу атмосферу за столом у будні і свята.

Для школярів  відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Кулінарна мудрість», проведена вікторина «Історія і значення професії кулінара». На виставці представлена література, яка відображає те найкраще, що надбано у галузі кулінарного мистецтва, наведена рецептура і технології приготування багатьох страв, кулінарних виробів, напоїв, придуманих і розроблених як майстрами-поварами, так і господинями, які щодня дарують радість трапези своїй сім'ї.

 

14 жовтня, 2020

14 жовтня - День українського козацтва, УПА та Захисника України

14 жовтня українці святкують одразу чотири свята: Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День створення Української повстанської армії та День захисника України. Всі ці свята виникли послідовно і пов’язані одне з одним.

В українській традиції Покрова тісно переплітається з ідеями захисту від ворогів. За легендами, ще князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері.

Божа Матір вважалася покровителькою українського козацтва, а 14 жовтня був одним з найважливіших днів для козаків, коли вони проводили ради, де вибирали нового гетьмана або кошового отамана. Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

14 жовтня також вважається днем створення Української повстанської армії. Можна простежити певний символічний зв’язок між козацькими традиціями та заснуванням у цей день УПА, сили хоча й неоднозначної в історії України, але покликаної боронити її незалежність.

14 жовтня 1943 року також трапилась не рядова подія в перебігу Другої світової війни. У цей день сильно укріплений Запорізький лівобережний плацдарм, на який німці покладали великі надії, перестав існувати. У результаті німецька армія втратила ключові позиції, з яких збиралася контратакувати радянські війська на Лівобережжі.

Отож, нам дійсно є що святкувати 14 жовтня і цей день справді належить захисникам нашої Батьківщини.

До 14 жовтня бібліотека підготувала книжкову виставку, присвячену українським військовим, якими вони були протягом століть. Серед експонованих документів читач зможе знайти історію українського козацтва, історію офіцерського корпусу армії УНР та історію подвигів сучасних захисників України.

Гортаючи сторінки історії нашої країни, кожне покоління, продовжуючи традиції своїх батьків виконує священний обов`язок боротьби за визволення України.

Живими дивляться на нас із старих світлин герої з сильним духом і вірою в перемогу, які жертвували заради цього своїм життям.

Також в школі була проведена радіолінійка до свята.